Hvem skal du have fat i?

Administrerende direktør: Jacob Niebuhr
Jacob er ejer og vores administrerende direktør for hele organisationen, dvs. Evald - Brasserie & Café, Zorba – Restaurant & Taverna og Holgers Kro.
Herudover er Jacob også formand for DRC - Danmarks Restauranter og Caféer.
Jacob elsker en klassisk Wienerschnitzel med smørsovs og nyder den bedst i selskab med en stor pilsner og en iskold snaps.
Mail: Jacob@holgerskro.dk

Driftsdirektør: Jesper Dahl Niebuhr
Jesper er ejer og vores driftsdirektør, så det er også ham du vil støde på i vores tre restauranter.
Jesper elsker vores stegte flæske med persillesovs og har også rekorden for antal spiste stykker stegt flæsk i hele organisationen.
Mail: Jesper@holgerskro.dk

Kreativ direktør: Heidi Lambertus
Heidi er medejer og vores kreative direktør og står for alt kreativt arbejde, grafisk materiale og markedsføring i vores organisation.
Heidi elsker biksemad med masser af bearnaisesauce og hele molevitten.
Mail: Heidi@holgerskro.dk

Selskabsmand & restaurantchef: Thomas Vendelbo
Thomas er vores selskabsmand og restaurantchef. Det er ham, som du skal have fat i, hvis du skal afholde et bryllyp, surprise party, fødselsdag, jubilæum eller anden festivitas i hele vores organisation. Thomas er også restaurantchef for kroen og derfor er det oftest ham du vil støde på ved et besøg.
Det er også Thomas du skal have fat i, hvis du skal have lavet en frokostordning med din virksomhed.
Mail: Thomas@holgerskro.dk

Køkkenchef: Nick Anker
Nick er vores køkkenchef, det er oftest ham og hans souschef Viktor, som du vil møde i vores lille køkken.
Nick kan lide alt! Og det han ikke kan lide endnu, det øver han sig på.
Mail: Nick@holgerskro.dk

Souschef: Viktor
Hvis Nick ikke er på arbejde, så er det højst sandsynligt Viktor som du støder på.
Ligesom Nick, så ved Viktor rigtig meget mad og drikke, så hiv fat i ham hvis du er videns tørstig.
Mail: Viktor@holgerskro.dk

Se alle aktuelle nyheder